De voorbereidingen van de Nationale Conferentie Dialoog en Verzoening en het Pad van verzoening zijn in volle gang.
Doel:
Een routekaart ontwikkelen om dialoog en verzoening vorm en inhoud te geven in de komende jaren.
De unieke Surinaamse ervaring met dialoog en verzoening (van onderop) op de internationale kaart zetten.
Datum: zaterdag 9 dec 2017
Plaats: Congreshal
Tijd: 09.00u-16.00u
Thema: De noodzaak van Dialoog en Verzoening ter bevordering van de nationale ontwikkeling in Suriname
Deelnemers:
Iedereen is welkom.
Slachtoffers en nabestaanden.
Beleidsmakers (ministers, DNA, zijn gevraagd en hebben beloofd te participeren.
Buitenlandse gasten zijn uitgenodigd en worden verwacht.
Het Corps diplomatique wordt ook uitgenodigd.
Inleidingen:
Er worden inleidingen gegeven over:
– Politiek geweld in Suriname en het begin van verzoening
– De noodzaak van dialoog en verzoening
– Verzoening en waarheidsvinding.
– Nationale ontwikkeling in Suriname
– Dialoog en Verzoening in Suriname op de internationale agenda
Werkgroepen:
In de werkgroepen zullen over de volgende onderwerpen worden gediscussieerd:
- Waarom dialoog?
- Wat denkt u over verzoening en waarheidsvinding?
- Wet Erkenning Slachtoffers en Nabestaanden van politiek geweld.
- Wat te kiezen?Rechterlijke vervolging of weg van waarheidsvinding en nationale verzoening?
- Geen sociaal/economische ontwikkeling als je niet komt tot nationale vrede en verzoening.
- Welke invloed heeft de verdeelheid in de samenleving op de nationale ontwikkeling van Suriname?
- Compensatie, trauma begeleiding voor slachtoffers en nabestaanden van politiek geweld. Wat is uw opvatting hier omtrent?
Aanbevelingen:
Uit deze discussie moeten aanbevingen komen die aan het einde van de conferentie zullen worden overhandig aan de beleidsmakers.
Pad van Verzoening 8 december 2017:
Op 8 december zal de onthulling plaatsvinden van de fysieke markeringen van het Pad van Verzoening. Er zal een gedenkwandeling plaats vinden van uit het “Monument van alle Surinamers die ons zijn ontvallen tijdens het binnenlands conflict” langs het Pad van Verzoening naar het Fort Zeelandia.
Het geheel begint om 17.00u met een toespraak en eindigt met toespraken en bloem- en kranslegging bij de Bastion Veere.
Dit alles ter nagedachtenis van de slachtoffers van Politiek geweld die gevallen zijn op 8 december 1982
Humphry Jeroe
Voorzitter Nationale Commissie